Skoči na vsebino

O ORGANU

 

Urad Vlade Republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu

Erjavčeva 15

1000 Ljubljana

 

Elektronski naslov: urad.slovenci(at)gov.si

tel: +386 1 230 80 00, +386 1 230 80 02

fax: +386 1 230 80 17

 

 

Logotipa Urada:

  • Logotip (slo)
  • Logotip za tisk (slo)

 

 

 

Seznam predstojnikov Urada za Slovence v zamejstvu in po svetu

 

Gorazd Žmavc, minister za Slovence v zamejstvu in po svetu (februar 2014 - ……..)

Tina KOMEL, ministrica (marec 2013 - februar 2014)

Ljudmila NOVAK, ministrica (februar 2012 - marec 2013)

akad. prof. dr. Boštjan ŽEKŠ, minister (november 2008 - februar 2012)

Zorko PELIKAN, državni sekretar (december 2005 – november 2008)

Franc PUKŠIČ, državni sekretar (december 2004 – november 2005)

Jadranka ŠTURM KOCJAN, direktorica Urada (december 2003 – december 2004)

Metoda MIKUŽ, v.d. predstojnika Urada (september 2003 – december 2003)

Črtomir ŠPACAPAN, državni sekretar (januar 2003 - september 2003)

dr. Iztok SIMONITI, državni sekretar (marec 2002 - januar 2003)

Magdalena TOVORNIK, državna sekretarka (december 2000 - marec 2002)

Zorko PELIKAN, državni sekretar (junij 2000 - december 2000)

Mihaela LOGAR, državna sekretarka (junij 1997 - junij 2000)

Uroš MAHKOVEC, v.d. predstojnika Urada (marec 1997 - junij 1997)

prof. dr. Peter VENCELJ, državni sekretar (januar 1993 - marec 1997)

prof. dr. Janko PRUNK, minister (maj 1992 – december 1993)

dr. Janez DULAR, minister (maj 1990 - maj 1992)